Мобилен телефон
+86-18934310313
Јавете ни се
+86-757-22629089
Брз одговор
[email protected]
More Language
 • Дома
 • Комерцијални климатизери

Комерцијални климатизери

 • Систем за контрола на животната средина во базенот

    Со напредна технологија и Р.&D капацитет, Blueway има добиено повеќе од 20 патенти и да стане еден од водечките производители на HVAC во Кина. во меѓу време, 70% на производите Blueway се извезени на прекуокеанските пазари, вклучувајќи ја и Австралија, Европа, Северна Америка, среден Исток, Јужна Африка, Јужна Америка и добиени низ целиот свет
 • Инвертер бојлер за базен

  ▲ За тип на инвертер, R32 & R410a за серија T1 SPCH, R410a за серија T3 SPCH ▲ Со функција за греење и ладење, и функцијата WIFI е опционална ▲ Номинална температура на излез на вода. опсегот е 26-28 ℃ screen Екран на допир за поголема чувствителност на работата и неограничени клучни операции ▲ Заштеда над 2/3
 • Вклучен грејач за базен Т1

  ▲ Заштеда на енергија од 60% ~ 80% во споредба со традиционалните грејачи ▲ Разменувач на топлина со титаниумска цевка во школка се спротивставува на суровите хемикалии на базенот & корозија iding Обезбедување греење во зима & ладење во лето за спа и базен ▲ Долг живот & композитен ормар отпорен на корозија се издржува до тешка клима & хемикалии за базени ▲ Познати
 • Вклучена топлинска пумпа за базен Т3

  ▲ Тропски ротирачки или скролувачки компресор обезбедува стабилна работа во областа на Т3 ▲ Обезбедување топла или ладна вода за бања & базен во земјите од заливот ▲ Вклучен е дигитален контролер за одржување на посакуваната температура на водата ▲ Усвојување на сечилото на вентилаторот од алуминиум во тропските региони за да се избегне корозија
 • Интегрирана пумпа за греење со топла вода Сè во едно

  П: Кое е напојувањето? А.: Оваа серија на производи може да обезбеди напојување од 50Hz или 60Hz, моторот на вентилаторот е различен.   П: Што е со капацитетот за греење? А.: Општо, 80Л. & 100L е со капацитет за греење од 2kW. 100Л., 200Л. & 300L е со 2,8kW. Ако ви треба поголем капацитет за оздравување,...
 • Циркулациона пумпа за топла вода

  ✦ Познат бренд компресор со висока ефикасност ✦ Ефикасен еко-пријателски ладилник, без осиромашување на озонот ✦ Интелигентна контрола: Дигитален контролер базиран на микро процесор со LCD дисплеј. Прилагодлив темперамент на вода. поставување: 25℃- 60Exchan ✦ Разменувач на топлина со вода: тубус- обвивка за модели на циклусно греење, цевка во цевка за модели на директно загревање ✦ Автоматско одмрзнување…
 • Инстант пумпа за топла вода

  ✦ Светски познат компресор за движење за сигурност и супериорна изведба ✦ Интелигентна контрола: Дигитален контролер базиран на микро процесор со LCD дисплеј setting Прилагодлива поставка за температура на водата: 25℃ -60. Разменувач на топлина со вода: тубус- школка за циркулирачки тип, цевка во цевка за инстант тип cabinet Кабинет со тежок мерач галванизиран челик со епоксидна обвивка во прав
 • Топлинска пумпа со висока температура

  ✦ EVI Скролувачки компресор специјално дизајниран за топлинска пумпа со висока температура на водата ✦ Прилагодлив темперамент на вода. поставување: 25℃ -80 ℃ ✦ Интелегентен LCD жичен контролер included Вклучена е и функција за автоматско одмрзнување function Функција за борба против легионела во редовни интервали ✦ Усвојување на еколошки ладилник R134a е сигурен за систем што произведува висока температура на вода ✦ Висока…
 • Чилер за вода со ладна вода

  ♦ Tropical design for a maximum working ambient temperature of 53°C ♦ High-efficiency compressor, tropical for high ambient conditions ♦ Eco-friendly CFC free refrigerant R410a, without ozone depletion ♦ Microprocessor-based digital controller with LCD user interface & RS485 interface ♦ Heat exchanger with high thermal efficiency, high working temperature &...
 • Air Cooled Mini Water Cooler

  ✦ Famous compressor for strong cooling capacity and reliable performance at tropical region. ✦ Axial fan blades made of aluminum. ✦ No potential risk of contamination to potable water. ✦ Food grade glass lined (porcelain coated) inner tank for water safety (SUS 304 inner tank is optional). ✦ Adjustable outlet…
 • Модуларен чилер за движење со воздушно ладење

 • Water to Air Heat Pump Air Conditioner

  Со напредна технологија и Р.&D капацитет, Blueway има добиено повеќе од 20 патенти и да стане еден од водечките производители на HVAC во Кина. во меѓу време, 70% на производите Blueway се извезени на прекуокеанските пазари, вклучувајќи ја и Австралија, Европа, Северна Америка, среден Исток, Јужна Африка, South America and obtained worldwide recognition.…
 • Heat Recovery Ventilation

  FEATURES ♦ Compact and fashion cabinet ♦ Low running costs and high efficiency ♦ Intelligent touch screen control panel ♦ Adopt R134a or R417a Eco friendly CFC free refrigerant ♦ Unit with removable access doors for convenient product maintenance ♦ Adopt famous compressor ensures outstanding performance, ultra energy efficiency, durability…
 • Precision Air Conditioner

  Со напредна технологија и Р.&D капацитет, Blueway има добиено повеќе од 20 патенти и да стане еден од водечките производители на HVAC во Кина. во меѓу време, 70% на производите Blueway се извезени на прекуокеанските пазари, вклучувајќи ја и Австралија, Европа, Северна Америка, среден Исток, Јужна Африка, South America and obtained worldwide recognition.…
 • Rooftop Packaged AC

  FEATURES ● DC inverter technology, more energy efficiency ● Belt-less ECM fans, quieter insde the building ● Wide choice of capacity ● Space-saving ● Easy for installation and maintenanceWith advanced technology and R&D капацитет, Blueway има добиено повеќе од 20 patents and become one of the leading HVAC manufacturers…
 • PTAC

  FEATURES ● DC inverter technology, more energy efficiency ● Ultra quiet operation ● Digital control display ● Wide choice of capacity ● 50Hz and 60Hz units all available ● Wall sleeves are for optional With advanced technology and R&D капацитет, Blueway има добиено повеќе од 20 patents and become…
 • АХУ

  FEATURES ● Design flexibility ● Quiet performance ● Accelerated project cycles ● Reduced installation timeWith advanced technology and R&D капацитет, Blueway има добиено повеќе од 20 патенти и да стане еден од водечките производители на HVAC во Кина. во меѓу време, 70% на производите Blueway се извезени на прекуокеанските пазари, including…
 • AC-под-таван

  Со напредна технологија и Р.&D капацитет, Blueway има добиено повеќе од 20 патенти и да стане еден од водечките производители на HVAC во Кина. во меѓу време, 70% на производите Blueway се извезени на прекуокеанските пазари, вклучувајќи ја и Австралија, Европа, Северна Америка, среден Исток, Јужна Африка, South America and obtained worldwide recognition.…
 • Наизменична струја со тавански канал

  Со напредна технологија и Р.&D капацитет, Blueway има добиено повеќе од 20 патенти и да стане еден од водечките производители на HVAC во Кина. во меѓу време, 70% на производите Blueway се извезени на прекуокеанските пазари, вклучувајќи ја и Австралија, Европа, Северна Америка, среден Исток, Јужна Африка, South America and obtained worldwide recognition.…
 • AC касета

  Со напредна технологија и Р.&D капацитет, Blueway има добиено повеќе од 20 патенти и да стане еден од водечките производители на HVAC во Кина. во меѓу време, 70% на производите Blueway се извезени на прекуокеанските пазари, вклучувајќи ја и Австралија, Европа, Северна Америка, среден Исток, Јужна Африка, South America and obtained worldwide recognition.…
 • VRF систем

  Please run the air-conditioner in the following temperature conditions in order to keep its good performance, or else, the safety protection of the air-conditioner may go into effect and functions of air-conditioner may be abnormal.   Cooling Operation Outdoor air temperature -5~54°C Room temperature 16~32°C Relative room humidity Below 80%…
 • DHW / Резервоар за тампон

  П: Which models are hot selling? А.: Општо, hot sale range is 150-300L.   П: Production period? А.: Conventional type is about 15 workings days, customized type is about 25 working days.   П: Any drawings? А.: Please contact us for furtuer talk about your special demand.   П: Packing?...
 • Пумпа за топлина вода до вода

  П: Any cabinet? А.: Општо, water source heat pump is open type, but customized type is also workable for us.   П: Whether this product has already been installed in any sale markets? А.: This product series, we mainly export to Asia & Северна Америка.   П: Refrigerant type? А.:...
 • Вклучена пумпа за топлина ЕВИ

  ✦ Продолжен работен опсег до -35 ° C амбиент (низок тип на амбиент) ✦ 5 режими: само греење, греење + DHW, само ладење, ладење + топла вода, Само DHW ✦ Ниски трошоци за работење и висока ефикасност ✦ Долг век на траење и отпорен на корозија композитен ормар се издржува до тешка клима ✦ Познатиот компресор обезбедува извонредни перформанси и издржливост
1 Страница 1 на 1

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА
НА
ЛИНИЈА
ИСТРАУВАЕ СЕГА
top